Fits CM287 and GP295
Original price was: £49.49.£47.49Current price is: £47.49. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
In stock
| 5 star | 0% | |
| 4 star | 0% | |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0% | |
| 1 star | 0% |
Sorry, no reviews match your current selections
Description
Genuine Polar replacement evaporator fan motor and blade for Polar G-Series multideck fridges.
- Fits CM287 and GP295
Additional information
| Dimensions | 80(H) x 100(W) x 100(D)mm |
|---|---|
| Material | Metal |
| Voltage | 220-240V |
| Weight | 940g |
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Section Name | Polar Spare Parts |
| Product Type | Polar Display Fridge Parts |
| Barcode | 5050984809866 |
| Website Clearance Category | Spares & Accessories |
| Product Main Colour | Silver |
| Product Secondary Colour | Silver |
| Product Depth | 100 |
| Height (mm) | 80 |
| Product Group | Spares |
| Width (mm) | 100 |
| Ireland Delivery Time | 7-10 days |
About Polar
Fits UA004, UA005, UA006, UA007 and UA008
Original price was: £89.19.£87.29Current price is: £87.29. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
In stock
| 5 star | 0% | |
| 4 star | 0% | |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0% | |
| 1 star | 0% |
Sorry, no reviews match your current selections
Description
Replacement evaporator fan motor and blade.
Additional information
| Dimensions | 11(H) x 200(W) x 200(D)mm |
|---|---|
| Material | Metal |
| Voltage | 230V |
| Weight | 690g |
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Section Name | Polar Spare Parts |
| Product Type | Polar Upright Freezer Parts |
| Barcode | 5050984634208 |
| Website Clearance Category | Spares & Accessories |
| Product Depth | 200 |
| Height (mm) | 11 |
| Product Group | Spares |
| Width (mm) | 200 |
| Ireland Delivery Time | 7-10 days |


