KitchenAid 6.6Ltr Bowl with J-handle for Bowl Lift Stand Mixer 5KSMB70J - Spare Parts and Accessories
For KitchenAid Bowl-Lift stand mixers except the 5KPM5 & 5KSM7990X
Original price was: £136.69.£132.59Current price is: £132.59. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £4.10 cheaper than Nisbets!
Price Checked: 15/03/26
In stock
Description
KitchenAid timeless stainless steel mixing bowl with J-handle for easy stacking. Lightweight & durable
- Compatible with all KitchenAid Bowl-Lift stand mixers except the 5KPM5 & 5KSM7990X models
- Dishwasher safe
Additional information
| Dimensions | 219(H) x 242(W)mm |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Manufacturers Warranty | 2 Years Parts & Labour |
| Weight | 870g |
| Brand | Kitchenaid |
| Section Name | Spares and Accessories |
| Product Group Category | KitchenAid Spare Parts |
| Barcode | 8003437646089 |
| Website Clearance Category | Spares & Accessories |
| Product Main Colour | Silver |
| Product Secondary Colour | Stainless Steel |
| Product Depth | 242 |
| Manufacturers EIRE Warranty | 2 Years Parts & Labour |
| Height (mm) | 219 |
| Product Group | Accessories |
| Width (mm) | 242 mm |
| Ireland Delivery Time | 7-10 days |
| Weight | 1.42 kg |
